Wypracowaliśmy 77 projektów!

Pierwszy warsztat Zespołu ds.nowego modelu DBP

Poniedziałek, 3 października 2016

W ubiegłą sobotę po raz pierwszy spotkali się członkowie Zespołu, którego zadaniem jest wypracowanie nowych zasad dąbrowskiego budżetu partycypacyjnego.

 

Spotkanie miało charakter warsztatowy. Zespół podzielił się na trzy drużyny, których zadaniem była próba wypracowania nowego schematu procedury. Trudnością było przestrzeganie zasady niewzorowania się na etapach obecnie istniejących w budżecie.

 

Po pracy warsztatowej liderzy grup omówili swoje propozycje. Pojawiły sie pomysły dotyczące swego rodzaju "wysłuchań dzielnicowych", w ramach których mieszkańcy mogliby w pierwszej kolejności ustalać priorytety zadań we własnej dzilenicy. Zwiększenie roli rad osiedli/dzielnic w procedurze wyboru zadań, a w dzielnicahc, w których nie funkconuja powstanie pewnego rodzaju "rad budżetowych", które koordynowałyby prace nad budżetem w dzielnicy. Pierwsza warsztatowa grupa przedstawiła również pomysł wpisania w nowy schemat "pikniku projektów, podczas któego mieszkańcy w dzilenuicy mogliby zapoznać się szczegółowo ze zgłoszonymi zadaniami.

 

Druga warsztatowa grupa zaproponowała ujęcie w procedurze możliowści decydowania o zadaniach wieloletnich, które miałyby być wybierane do realizacji przez wszystkich mieszkańców miasta.

 

W grupie trzeciej z kolei przedstawiono propozycję głosowania tylko w ostateczności tj. w przypadku braku porozmunia co do wyboru zadań do realizacji.

 

Każda z grup zaproponowała zdecydowane zwiększenie ilości spotkań mieszkańców w dzielnicach oraz intensyfikację akcji promocyjno-edukacyjnej.

 

Analiza materiałów warsztatowych bedzię podstawą pracy Zespołu podczas drugiego warszttu, który zaplanowany został na 15 października.

 

W ramach przypomnienia, prace Zespołu zakończone zostaną projektem procedury, który przedstawiony zostanie do konsultacji mieszkańcom naszego miasta.

PoWtŚrCzPtSoNd
0102030405
06070809 101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ładowanie...